O násJsme porodní báby....

Podporujeme přirozené těhotenství a následný přirozený porod se všemi aspekty, které k němu patří. Ženy podporujeme v jejich vnitřní ženské síle a schopnosti přivést na svět vlastní dítě. Upevňujeme víru v přirozené procesy našeho těla a pomáháme ženám tyto procesy poznat, pochopit a následně podpořit.
Kojení je samozřejmě součástí tohoto procesu, přesto je pro jeho zdárný začátek a další průběh nutné respektovat a chránit přirozené procesy těla matky a dítěte.

Základem naší práce jsou znalosti a vědomosti získané během studií a následné praxe.

V naší praxi podporujeme ženy, budoucí matky v tom, aby se samy staly odbornicemi na své tělo a na péči o své děti.
Jsme přesvědčené, že pokud budou ženy disponovat úplnými informacemi, vždy zvolí to, co je pro ně a jejich děti nejlepší.
Předávanými zkušenostmi současně podporujeme rodiče, aby dobře vnímali své instinkty a intuici. Ty jim pak pomohou správně reagovat a tím přijmout plnou zodpovědnost za sebe a své děti.
Praxi jsme získaly především v porodnici ve Vrchlabí, kde jsme řadu let pracovaly.

Naší praxí procházejí i ženy s negativními zkušenostmi po porodu, které zanechávají v ženách traumata. Např. ženy po císařském řezu, ženy po klešťovém porodu, po prenatální i perinatální ztrátě. Tyto ženy mohou trpět postraumatickou stresovou poruchou. Nezpracovaná traumata mohou přejít v postraumatickou stresovou poruchu a následně přejít do deprese.Snažíme se těmto ženám nabízet podpůrné terapie. Spolupracujeme též s ostatními odborníky (psychology, psychiatry, sexuologem, gynekology).

Působíme v Královehradeckém a Libereckém kraji. 

Denisa Mlynáriková, DiS.
Denisa Mlynáriková, DiS.

Kontakt: +420 732 443 421

email: joga.jilemnice@seznam.cz

Věřím v moudrost ženského těla, v sílu přírody a v normální porod, ale zároveň skláním pokoru před tímto procesem a vědomím, že medicína je někdy velmi zázračná a potřebná.

Denisa Mlynáriková, DiS.

Jsem diplomovaná porodní asistentka, laktační poradce a maminka 3 dětí. V letech 2002 až 2013 jsem pracovala v porodnici ve Vrchlabí. Mezi tím jsem se podívala i do porodnice v Trutnově. V porodnici Jičín jsem byla od r. 2012 až do konce června 2020 a teď pracuji v porodnici Nymburk na 0,5 úvazek.

V Trutnově mám externí pracovní smlouvu a mohu vést fyziologický porod

Specializuji se na fyzioterapii poruch pánevního dna a stresovou močovou inkontinenci a taky na terapii při rozestupu břišních svalů a to ne jenom po porodu. Spolupracuji s urogynekologickou ambulanci v nemocnici Nymburk.

Pracuji s kraniosakrální terapií.

Moje filozofie:

Zlatá střední cesta. Co to znamená? Dát čas, trpělivost a prostor, pokud to jde a je vše v pořádku. Zasahujeme ve správný čas a chvíli, a pokud máme podezření na problém, tak využíváme všechny prostředky moderní medicíny. 

Zdravé ženské tělo je moudré, ví jak rodit, jen potřebuje vhodné, bezpečné a intimní prostředí podporující porodní proces a vlastní čas. Děti ví, kudy a jak se dostat na svět a rodí se většinou proto, aby žily...
Jitka Petira, DiS. a Denča
Jitka Petira, DiS. a Denča

Jitka Petira, DiS

Jsem diplomovaná porodní asistentka, laktační poradkyně a maminka 3 dětí.  Pracuji v porodnici v Trutnově na 0,5 úvazku, kde můžu vést fyziologické porody.

Kontakt: +420 604 530 081

e-mail: jitka@porodnibaba.cz

www.porodnibaba.cz

Mgr. Irena Raisnerová
Mgr. Irena Raisnerová

Mgr. Irena Raisnerová

Jsem porodní asistentkou téměř 20 let. Po ukončení Gymnázia v Nové Pace jsem vystudovala porodní asistenci na odborné škole v Pardubicích.
Později jsem toto studium rozšířila na Univerzitě Palackého v Olomouci a dokončila studiem na VŠ v Jihlavě.
Od roku 1998 - 2013 jsem pracovala v porodnici ve Vrchlabí. Během své praxe jsem prošla celou řadou seminářů a vzdělávacích programů z nichž nejcennější byly semináře paní Barbary Kosfelt, velmi vzdělané porodní asistentky z Německa, která přednáší porodnické umění v ČR již řadu let.
Jsem matkou dvou dětí a také již babičkou.

Specializuji se na podpůrnou terapii po náročných porodech, na psychologickou a emoční podporu při perinatální ztrátě a na regresní terapii.

Kontakt: +420 733 507 219

email: raisnerova.irena@centrum.cz

https://www.porodniasistence.eu/