Kraniosakrální terapie u dětí

Kraniosakrální terapie je úžasnou a jemnou formou terapie pro kojence a děti. Tato terapie terapie je založena na lehkém dotyku, kdy se pomáhá tělu klienta podpořit samoléčící schopnosti organismu. Podporuje zdraví a minimalizuje nebo eliminuje účinky traumatu při narození. 

 Některé z problémů je například komprese hlavičky u miminek, která vzniká při porodu při průchodu porodním kanálem, což pak ovlivňuje hlavně postavení kraniálních kostí hlavy. Tato komprese je způsobena měkkostí kraniálních kostí u dětí, které jsou sice uzpůsobené k snadnějšímu průchodu kanálem, ale ne vždy se pak vrátí do původních pozic, což pak vede k různým problémům u dětí. To, co se stalo během porodu, může ovlivnit některé fyzické a psychické kondice u dospělých, a proto ošetření malých dětí může být účinnou prevencí pozdějších problémům. Tato terapie může pomoci například miminkům obnovit jejich sací reflex, srovnat kraniální kosti hlavy, řešit problémy s krční páteří, bolestmi hlavy nebo problémy s klouby, kterými děti mohou trpět. Kraniosakrální terapie může být i velmi účinná v práci s porodními traumaty u dětí.

Mezi další důvody léčby dítěte patří: infekce středního ucha, bolesti hlavy, poruchy učení, trauma, autismus, ADHD, obtížná pohyblivost, vývojové zpoždění, změny chování, dětská mozková obrna, chronická bolest, genetické poruchy, neurologické stavy, torticollis, poruchy sluchu, nemoc prevence, podpora pohody a další.

Terapie u malých dětí probíhá velmi různorodě a flexibilně, často začíná navozováním kontaktu s dítětem formou hry. U menších dětí může terapie matky a dítěte probíhat současně, kdy maminka například drží své miminko a terapeut přikládá ruce během fyzického kontaktu na oba dva zároveň a léčí je jako jeden celek.

Ošetřování dětí zatím neposkytuji.