Zabýváme se komplexní péči o ženu. Hlavní náplní naší práce je péče o fyziologické těhotenství a porod, péče o traumatizované ženy po porodu, operativních zákrocích a operativních porodech, doprovody žen k fyziologickému porodu, po operativních porodech, řešení potíží s kojením, návštěvní služba v šestinedělí, péče o ženy inkontinentní, ženy s rozestupem břišní stěny, o ženy s problémy v menopauze, dále o ženy po perinatální ztrátě a i o psychiatricky léčené těhotné.......... 

Protože:
Psychosomatika v životě ženy hraje velmi důležitou úlohu, obzvláště citlivé období zaujímá těhotenství, porod a ještě citlivější je období po porodu. Nelze oddělit psychiku od fyzična, fungují a pracují jako spojené nádoby.
To,co hlavně má pro ženy význam v souvislosti s porodem, je podloženo třemi jevy: jevem fyzickým, psychosociálním a jevem narození jako ztělesněná zkušenost.
Zda ženy považují porod za transformační proces,který má pro ně a jejich dítě v krátkodobém i dlouhodobém horizontu velký význam, nebo zda to považují za nezbytný proces, který by měl být dokončen co nejrychleji a bezbolestně, není důležité. Důležité je, aby mateřské služby byly citlivé k jejich potřebám, hodnotám i přesvědčení.
Bohužel ne každý porod, a to z mnoha důvodů. je doprovázen pozitivními zážitky a pozitivními výstupy. Tyto nezpracované a neošetřené zážitky a stavy mohou zanechat v ženách traumatické vzpomínky a ty pak mohou ženy doprovázet velkou část jejich života a způsobovat různé obtíže a to jak po psychické, tak po stránce fyzické.Do těchto poruch bezesporu patří: postraumatická stresová porucha, poporodní deprese, obtíže s kojením i ambivalentní vztah k dalšímu těhotenství, ke zdravotnickým výkonům, k vyšetření ale i ke zdravotníkům všeobecně.K neméně závažným skrytým a o to více nepříjemným potížím patří poruchy s močením - inkontinence.

Mluvit o močové či fekální inkontinenci po porodu u mladých žen je velmi těžké. Ale jednoznačně prosíme ženy, aby v tichosti netrpěly. Některým ženám to bohužel trvá i řadu let než osloví odborníka. Co může jednoznačně ženám pomoci je dobrá fyzioterapie. A určitě každá žena s denní močovou i fekální inkontinencí musí nejpozději do 12 týdne po porodu vyhledat odbornou pomoc.

Řada žen nedostává správné informace o tom, jak pracovat se svým tělem po porodu. A žena by přeci měla být zdravá a mít funkční tělo i po porodu a dále co nejdéle ve svém cyklickém životě.

Neméně důležitá je práce se stěnou břišní - její rozestup potkává většinu těhotných žen.Především ženy samy jsou největší odbornice na své tělo, na jeho potřeby a signály. My se stáváme pouze jejich průvodkyněmi a podporovatelkami v jejich rozhodnutí.

Velmi podporujeme ženy v jejich rozhodnutí porodit svoje dítě přirozenou cestou po předchozím císařském řezu, ošetřujeme a pomáháme s adaptací po ostatních operativních porodech, snažíme se vysvětlit, proč se věci udály tak, jak se udály. text...